Шкільні заходи

Тиждень дитячого читання

З метою розширення знань учнів про бібліотеку, ознайомлення з періодичними виданнями газет і журналів, розкриття значення слів "абонемент", "анотація", "періодика" та виховання бажання черпати нові знання з книг, газет та журналів у 2 Б класі була проведена бібліотечна подорож "Книга - друг на все життя".

Інтегрований урок

Сьогодня, 28 вересня, в день святкування 100-річчя від дня народження відомого педагога Василя Сухомлинського на інтегрованому уроці "Театр казок В. Сухомлинського" учні 2-Д класу ознайомилися з творами письменника "Як бджілка стала золотою" та "Тільки живий красивий".

Метою уроку, який провели завідувач бібліотекою Біліченко З. В. з класним керівником Яценко І. Д., було формування емоційної культури читання дітей через казки В. Сухомлинського, розвиток естетичної свідомості, пізнавального інтересу та любові до праці, до природи рідного краю, Батьківщини.

На інтегрованому уроці літературного читання, природознавства та мистецтва  діти продемонстрували уміння читати в особах, передаючи стан, настрій дійових осіб, вміння наводити приклади пташок своєї місцевості та уяву про їх місце проживання , вміння усно висловлювати свої думки та почуття.

Голосне читання казок проходило в роботі в парі. Діти ставали акторами театру, вдягали атрибути головних героїв, таких як Золота Бджілка та Метелик. Під час активного обговорення діти зробили висновок чому вчать казки: любові до праці, бо праця прикрашає людину, до природи рідного краю, Батьківщини.

День партизанської слави

День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суровий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя.

Учні, 6-Є класу разом із класним керівником Закревською О. А. відвідали масовий захід "Дорогами мужності і слави", який проводився в міській бібліотеці ім. Т. Шевченка, на якому діти ознайомилися з історією партизанського руху.

Презентація книги В. Сухомлинського "Вічна тополя"

Торкаючись виховного процесу засобами художнього слова, завідувач бібліотекою Біліченко З. В. на бібліотечному уроці "Творчість В. Сухомлинського - дітям"  з учнями 6-Є класу розглянули твори видатного педагога. Даний урок був побудований на читанні твору "Вічна тополя" із завданням: визначити тему прочитаного твору та  головну думку оповідання.

Учні залюбки брали участь у голосному читанні та активно обговорили найголовніший мотив оповідання, а значить і книги - це любов до рідної землі, природи, до малої батьківщини, до України.

Захід "І впав багряний смог, і чорним став навіки"

26 квітня в стінах нашого навчального закладу проходив тиждень патріотичного виховання, тож для учнів 8 лг був проведений захід до пам'яті Чорнобильської аварії. Мета заходу не забувати історію рідного краю, пам'ятати імена пожежників. Показати, що чужої біди немає.

Захід проведений спільно з бібліотекою ім. Т. Шевченко.

Учням була показана презентація та відеоролики.

Весняні канікули

Сьогодні, 13 квітня, з учнями 6 - Б класу в шкільній бібліотеці проведений захід "Живи, книго!"

Історія виникнення книгодрукування, хто і як створює книгу - про все це учні довідались в максимально доступній та цікавій формі. А саме переглянули відео-ролик "Як твориться книга" та презентацію "Як книга прийшла до людей".

І головний результат заходу - діти зрозуміли, що книгу потрібно берегти і шанувати.

Ось і прийшла весна. Особливо цьому радіють школярі, адже на них чекають канікули. 

Сьогодні, 10 квітня, в шкільну бібліотеку завітали учні 5- Д класу на виховну годину "Етикет: так просто і так складно". Для учнів була проведена бліц-вікторина з таких тем : "Привітання", "Ми серед людей", "Квітковий етикет", "Ми в гостях", а також турнір "Лицарі ввічливості".

Тиждень дитячої та юнацької книги

В стінах нашої школи проходив Тиждень дитячої та юнацької книги. 

Так, 26 по 30 березня шкільна бібліотека  спільно з колегами бібліотеки-філії №17 та бібліотекою ім. Т. Шевченка провели такі заходи:

вікторина "Добрий день, книжковий тиждень" (з учнями 4 - А класу), засідання клубу Феміда "Правова свідомість молоді" (з учнями 9 - фм класу) та літературний калейдоскоп "Через книгу до дитячих сердець" (з учнями 6 - Б класу).

 

 

До відзначення 100 річчя "Холодного яру". 

У 3-А класі та 5-Є класі відбулася  презентація книги Ю.Горліса -  Горського "Холодний яр".  Ім’я Юрія Горліса-Горського, довгий час замовчуване, раптом засяяло надновою зіркою, справивши ефект«Великого вибуху», завдяки роману «Холодний Яр».

Його справжнє прізвище Юрій Юрійович Городянин-Лісовський (Юрій Горліс-Горський), який народився  14 січня 1898 року  (по інших даних 1902, приписав 4 роки, щоб попасти на фронт) у с. Демидівці на Полтавщині.  У кінці 1919 року разом із своїм полком Української Народної Республіки опинився у котлі «трикутника смерті» (Любар-Чортория-Миропіль), стиснутий кліщами військ червоної, білої та польської армій. На початку лютого  1920 року, захворівши, він опиняється у Холодному Яру, де відразу відчув високий дух борців за свободу, патріотизм, простоту, жертовність, вірність та дружбу хліборобів: «Дитина, як побачить козака, то боса по льоду побігла б… Тут, здається, сажня землі нема, не политого козацькою кров’ю. Шанці на шанцях, могила на могилі... І населення з козацьким духом, не помішане, самі українці, за Україну очі видеруть… холодноярців майже зовсім немає на еміграції, – пізніше писав він. – Вони погинули в боротьбі, у льохах Надзвичайної комісії, у тундрі Півночі, не зганьбивши  свого  прапора, на якому написали: «Воля України – або смерть» і серце його переповнилося «якоюсь щемливою радістю … спокій і віра в себе підняли дух і мені».

Уперше «Холодний яр» вийшов друком у Львові за сприяння митрополита Андрея Шептицього в 1934 році. І переживши понад двадцять видань, залишається бестселером.

Заглиблюючись у текст із перших сторінок роману,виникає відчуття актуальності твору,її повної ,майже абсолютної  співзвучності з сьогоденням. Патріотизм,героїзм,незламність духу,жертовність притаманні нашому народові,який  впродовж  століть безоглядно клав своє життя на вівтар незнищеного духу Нації. Книжка Горліса-Горського — це документальний роман, який докладно оповідає про цілий пласт історії, що міг бути невідомим. Водночас «Холодний Яр» написаний простою мовою, талановито й без патетики. Він має значну літературну цінність.

Події відбуваються на теренах сучасних Черкаської, Кіровоградської та Вінницької областей, у Києві, Полтаві й на території тодішньої Польщі.

Холодний Яр — це одна з найяскравіших сторінок визвольної боротьби в Україні. Це живий приклад, як невеликі числом, але сильні духом — можуть успішно боротися з незрівнянно сильнішим ворогом.

 

Тиждень права!

Цікаво пройшов тиждень права в шкільній бібліотеці. Була підготовлена книжкова виставка "Мої права - моя фортеця", також у 5-Є класі був проведений правовий урок "Права очима дітей",10 ФМ2 класі зустріч з координатором Всеукраїнської ініціативи  "Активна громада " у м. Суми  Михайлом Гаркушою. 


Захід до 85-річниці від дня народження Всеволода Нестайка

Протягом 29-30 січня в шкільній бібліотеці  КУ ССШ №10 проводився  захід до 85-річниці від дня народження видатного дитячого письменника та гумориста          В.З. Нестайка.

Учні 2А, 2Д, 3В,3Г, 6Г ознайомилися з життєвим та творчим шляхом письменника. Діти з захопленням ділилися враженнями про прочитані твори В. Нестайка. Були визначенні кращі знавці творів письменника.

В 3А-3Г класі працівники міської бібліотеки  ім. Т.Г. Шевченка провели  усний журнал про цікаві події з життя і творчості письменника та провели огляд літератури, яка знаходиться в фонді цієї бібліотеки.