Нова українська школа: порадник для вчителя / за заг.ред.Н.М.Бібік.- Київ: Літера ЛТД, 2019.- 208 с.
Навчально - методичний посібник "Нова українська школа: порадник для вчителя" містить матеріали та практичні завдання, які допоможуть учителям створювати освітнє середовище, забезпечити різні форми інтегрованого навчання, залучати до педагогігної взаємодії родини дітей, інших партнерів, оцінити власну практику в контексті освітніх новацій, здійснювати моніторинг розвитку учнів.
Цікаві факти з історії давніх часів: посіб. серії "Шкільна бібліотека" для 5-6 кл.закл. заг. серед.освіти / О.Г. Бандровський. - Київ: Генеза, 2019. - 176 с.
Юний друже! Перед тобою книжка, сторінками якої можна подорожувати не лише у просторі - країнами, містами чи селами,а й у часі. Найвіддаленіша мандрівка в інші епохи - це подорож в античні часи. Із цією книжкою про давні часи ти відкриєш для себе нову науку, про яку один з мудреців минулого сказав: "Історія - свідок минулого,світло істини,жива пам'ять, учитель життя, вісник старовини".
Унікальні сторінки географії. Визначні георафічні відкриття: посіб.для 5 - 6 кл закл. серед. освіти / Т.Г. Гільберг, Ю.В. Лис, В.В. Совенко. - Харків: Соняшник, 2019. - 208 с.: іл. - (Серія "Шкільна бібліотека").
Посібник містить додатковий пізнавальний матеріал до уроків із природознавства й географії для учнів 5 - 6 класів закладів загальної середньої освіти. У ньому наведено історії про відкриття різних географічних об'єктів,цікаві факти з різних розділів географії, деяки факти щодо природних явищ із науковим обгрунтуванням, інструкції для виконання експериментів. Він стане в нагоді для урізноманітнення навчального процесу, а також для підготовки до предметних тижнів, географічних свят, конкурсів тощо. Посібник призначений для учнів 5-6 класів і вчителів закладів загальної середньої освіти та усіх, хто цікавиться географією.
Основи споживчих знань.Споживча етика: посіб. для 5-6 класів зазладів загальної середньої освіти / О.В.Овчарук, Л.М. Пужайчереда.- Київ: Літера ЛТД, 2019.- 112 с.
Шановні учні та учениці!.
Перед вами книжка, яка розповість про життя у світі товарів і послуг, що оточують нас щоденно. Ви дізнаєтеся про те, як потрібно знаходити і купувати товари й послуги, як поводитись у супермаркеті та як обирати необхідну річ або продукт споживання.Ви маєте знати про свої споживчі права та вміти захищати їх.
В Україні відзначають 100-річчя від дня народження відомого педагога, письменника Василя Олександровича Сухомлинського. Шкільна бібліотека навчального закладу долучається до святкування.
Із 1 по 31 жовтня в школі проходить Місячник шкільних бібліотек, який присвячений видатному письменнику.
Учні залюбки беруть активну участь в голосному читанні творів педагога та їх обговоренні.
Шкільна бібліотека радо вітала учнів 1 А, 1Б, 1 В, 1 Г, 1 Д класів,
які прийшли послухати правила поведінки в бібліотеці,
як бережно ставитись до книги,
про різноманітність книг у бібліотеці
та ознайомили з виставками книжок для першокласників.
В шкільній бібліотеці з'явилася нова, незвичайна книга, яка має назву "КНИГА МРІЙ".
В цій книзі здобувачі освіти можуть записати чи намалювати свої заповітні мрії.
Ласкаво просимо до бібліотеки!
Під такою назвою 26 вересня проведений бібліотечний урок з 7-Б класом, на якому розглянули художній твір Василя Сухомлинського "Для чого кажуть спасибі".
Вихована людина - це людина яка проявляє вихованість, людина з хорошими манерами, поважає інших людей. Вихована людина - це та яка хоче і вміє рахуватися з іншими, це та, якій властива ввічливість не тільки звична і легка, але й приємна. Це така людина , яка в рівній мірі ввічлива і зі старшими і з молодшими роками і по положенню. Саме про це говорили з учнями, щоб узагальнити знання дітей про секрети вихованої людини, а також ознайомились з традиціями і звичаями у вихованні культурної поведінки різних країн світу.
В
Електронній бібліотеці Інституту модернізації змісту освіти опубліковано електронні версії підручників для 1, 5 та 9, 10 класів, двомовні словники, посібники серії «Шкільна бібліотека» та
методичні матеріали для педагогів. Електронні версії підручників у pdf – форматі будуть у відкритому безоплатному доступі упродовж 5 років із часу їх оприлюднення. Вони покликані допомагати
учням в успішному освоєнні навчальної програми, підсиленні ефекту пізнання та полегшити і професійну діяльність сучасного вчителя.
Також на сайті ІМЗО опубліковано гіперпосилання на електронні версії підручників для 4,7,8 класів, які фізично розміщені на веб-сайтах
видавництв.
Електронні версії підручників для учнів 1-х
класів
Електронні версії підручників для учнів 4-х
класів
Електронні версії підручників для учнів 5-х
класів
Електронні версії підручників для учнів 7-х
класів
Електронні версії підручників для учнів 8-х
класів
Електронні версії підручників для учнів 9-х
класів
Електронні версії підручників для учнів 10-х
класів
Двомовні
словники
Посібники серії “Шкільна бібліотека”
Повага – основа комфортних, гідних відносин між друзями, родичами, колегами і всіма людьми в соціумі. Це база успішної співпраці, партнерства, спільного проживання та спілкування. Повага – мотивоване почуття, іншими словами, необхідне підкріплення для виникнення даного почуття по відношенню до нас.
Повага буває тільки взаємною, без обмежування гідності й честі іншої людини.
Саме про це, про повагу до вчительської праці, про права та обов’язки учнів, розповіла на своїй лекції адвокат Бондаренко Євгенія Петрівна для 7–г класу навчального закладу.
Учні уважно слухали лекцію та активно задавали запитання.
14 травня учні 9 фм1 були запрошені на захід "Торгівля людьми", на якому переглянули цікавий відоематеріал та книжкову викладку.
16 травня учні 9 фм2 мали нагоду послухати лекцію Керівника Наукового центру прикладних екологічних досліджень, доцента кафедри прикладної екології Лазненка Дмитра Олексійовича на тему "Тверді побутві відходи".
Еколог-науковець розповів на основі презентації про те, звідки беруться відходи, які бувають види сучасних полігонів, пункти роздільного збирання відходів на прикладі Республіки Польща, Угорщини та Королівства Норвегії.
Також говорили як навчитися попереджати та мінімізувати тверді побутові відходи.
В кінці лекції учні зробили висновок, що сучасна людина повинна екологічно мислити, розуміти та аналізувати факти, знаходити причини та наслідки та приймати відповідні рішення.
Учні 5 - Є класу нашого навчального закладу відвідали відділ мистецтв міської бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка, де проводили захід з естетичного виховання "Граємо разом" за участю вихованців Сумської музичної школи №3.
Із захопленням слухали творчість талановитих музикантів, які подарували глядачам серця і душі, а також віру в те, що музика надихає, зцілює та робить людей щасливими.
Кожен номер був цікавим і незабутнім.
Виступ музикантів торкнувся сердець учнів, подарував хороші емоції.
Ось уже сімдесят третя весна вітає всіх тих, хто пережив війну, вітає вона й тих, хто знає про ті події не лише з книг, фільмів чи від розповідей старшого покоління. Вітає і вкотре нагадує про страхіття війни й наказує берегти мир.
Бібліотека пропонує переглянути тематичну поличку "День пам'яті та примирення в Україні", щоб познайомитися зі сторінками історії періоду Другої світової війни та про роки окупації в Україні, дізнатися про героїчні подвиги наших дідів та прадідів.
Фея казкового дитинства
Фея казкового дитинства – так говорять про чудову дитячу письменницю Анну Коршунову. І сьогодні, 03 травня, у нашому шкільному закладі відбулася творча зустріч 5 Г класу з письменницею.
Анна Євгенівна – переможець літературного конкурсу «Просто так», лауреат літературного конкурсу «Коронація слова» (2012), дипломант І Корнічуковського конкурсу (2013), переможець літературного конкурсу «Коронація слова» (2015), лауреат літературної премії «Вибір дітей» (2015).
На зустрічі презентували інтерактивну дитячу книгу «Казкове місто Суми». Це не просто книга, автор пропонує дітям знайти зашифроване послання, розфарбувати малюнки, розгадати кросворд, зібрати сміття або почистити озеро Чехова. Письменниця на основі презентації розповіла історію створення цієї книги, продемонструвала, як із звичайної майки можна зробити зайчика - одного із героїв твору. Наприклад, для написання одного розділу книги «Казкове місто Суми» знадобилось опрацювати 3 наукової статті.
Учні: Демиденко Софія, Новікова Мирослава, Пономарчук Катерина та Рябко Єлизавета в подяку зачитали вірші авторки, чим приємно здивували гостю. Також Анна Коршунова ознайомила дітей з іншими творами, а саме: «Комп і компанія», «Маленькі історії казкового міста», «Пригоди лицаря Морквицаря».
Учні отримали велике задоволення від зустрічі з письменницею, активно обговорювали книгу, задавали запитання, слухали поради.
Коршунова, А. Казкове місто: дитячий путівник/А. Коршунова, С. Качуровська; худ. С. Качуровська. - К.: Час майстрів, 2017. - 88 с.: іл.
Яскравий дитячий путівник, створений двома відомими в місті особистостями - письменницею Анною Коршуновою і художницею Світланою Качуровською, запрошує в мандрівку по місту Суми, яке може розповісти безліч цікавих історій. Дивовижна книжка, з якою можна спілкуватися й гратися, малювати й мандрувати, а потім із захопленням переповідати історії й легенди про казкове місто рідним і знайомим.
Мрії збуваються: ілюстрований каталог ретроспективної виставки творчих робіт викладачів та учнів Сумської дитячої художньої школи ім. М. Г. Лисенка з нагоди 40-річчя від дня заснування. - Суми: Еллада-S, 2017. - 120 с.: іл.
Ілюстрований каталог творчих робіт ретроспективної виставки викладачів та учнів Сумської дитячої художньої школи ім. М.Е.Лисенка "Мрії збуваються" охоплює 40-річну історію від заснування школи.
Основу видання складають біля 600 художніх робіт, систематизованих за п'ятьма основними напрямками: живопис, композиція, графіка, малюнок, декоративно-ужиткове мистецтво.
Людмила Ромен. Місто моєї долі: поезія, пісні / Людмила Ромен. - Суми: Видавничо-виробниче підприємство "Мрія-1", 2017. - 144 с.
У новій збірці поезій Людмила Ромен оспівує місто Суми, яке стало для неї рідним. Славить його історичні, знакові віхи, минуле і сьогодення, будні і свята. Патріотичні почуття та любов серця і душі - у кожному рядочку. Слово її емоційне, вагоме, тепле і щире, писалося впродовж 30 років.
Збірка пересипана історичними фактами та коротенькими життєписами відомих постатей. Для зацікавлених історією міста Суми та шанувальників поетичного слова.
Слобожанщина: альманах літераторів Сумщини. Вип. 21/ упоряд. О. В. Вертіль, В. В. Вовчанецький. - Суми: Мрія -1, 2017. - 204 с.
Черговий випуск альманаху традиційно містить нові твори членів Сумської обласної організайії Національної спілки письменників України - поезії, прозу, гумор, публіцистику тощо. Окремий розділ присвячений Сумам: про місто над Пслом друкуються вірші, оповідання, пісні тощо. В якості ілюстрацій - світлини та репродукції картин сумських художників. Вміщено частину творчого доробку членів обласної літературної студії "Зажинок", що функціонує під егідою Сумської ОО НСПУ.
Година Землі
Година Землі – це міжнародна подія, започаткована Всесвітнім фондом природи, котра проводиться останньої суботи березня, і закликає людей, організації, установи вимкнути необов’язкове світло та електричні пристрої на одну годину, щоб привернути увагу до економічних проблем Планети. Вперше подія була організована Всесвітнім фондом природи Австралії у 2007 році та отримала світову підтримку у 2008 році.
Цього року хвиля Години Землі прокотиться світом 24 березня 2018 року. Тема цьогорічної кампанії «Злови зв’язок з Землею», - підкреслює, що люди почали втрачати зв'язок з планетою, який нам так потрібно відновити. Природа дає нам не тільки естетичну насолоду, але й послуги та багатства, без яких неможливо уявити наше життя – чисту воду та повітря, регуляцію клімату, їжу, ресурси та багато іншого.
Година Землі проходитиме у суботу 24 березня о 20.30 год. Люди всього світу вимкнуть необов’язкове світло та електричні пристрої на одну годину, щоб показати необхідність об’єднаних дій людей збереження природи нашої Планети. Година Землі в Україні робитиме акцент на зв'язок людини з природою і негативному впливові споживацьких звичок на Планету.
Минуло 204 роки від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, але сьогодні його слово живе між нами. Свідченням цього став захід, проведений в актовій залі спільно з бібліотекою ім. Т. Шевченка. Учні ознайомилися з життям та творчим шляхом Великого Кобзаря та презентацією "Памятники Кобзарю", брали активну участь в літературній вікторині "Що ми знаємо про Шевченка?". А ще учні прочитали напам'ять улюблені вірші поета, чим наповнили зміст заходу величними словами Тараса Григоровича.
Впевненні, що захід, який відбувся в школі, допоможе молодому поколінню зрозуміти та усвідомити неоціненний вклад Тараса Шевченка в зародження та розвиток української культури, мови, нашої державності. Та ще раз переконатися, що поезія Шевченка - це вогник, схожий на полум'я свічки, що запалює душу людини.
Сьогодні, 12 березня проведена година спілкування "Його величність етикет" серед учнів 8 БХ класу.
Під час заходу команди "Усмішка" та "Сонечко" виборювали звання "Ввічливість". Команди відповідали на запитання, коментували та міркували над ситуаціями поводження в громадському транспорті, в гостях, в театрі. Змагалися у вправності розставити на столі столовий набір.
За підсумками змагання обидві команди показали гарні результати.
Перемогла вихованість та дружба.
Добровольці...
Це ті, хто стали солдатами, тому що того вимагав борг - боронити рідну землю від ворога.
Хтось у мирному житті був лікарем, хтось менеджером, кухарем, програмістом, хтось був студентом та кинув навчання.
Їх подвиг врятував країну, бо українські добровольці - це основа мотивації армії.
Вони пройшли пекло найтяжчихбойових операцій: Широкине, Ілловайськ, Мар'їнка, Донецький аеропорт...
Іменами добровольців, що віддали на фронті свої життя, називають вулиці та проспекти українських міст.
І відтепер 14 березня в Україні віддають шану їхньому подвигу, ця дата стала Днем українського добровольця.
В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам'ятає і шанує людство. У перші березневі дні ми знову згадуємо великого сина нашого народу - Тараса Шевченка.
Скільки років минуло з дня народження поета, проте і нині живе під сонцем України Кобзареве слово, слово великої, непогасної любові до свого народу, своєї землі.
Колосок - природничий журнал. На сторінках ми познайомимо тебе з історією винаходів і розповімо про видатних людей. Ти знайдеш в нім головоломки, логічні завдання, дізнаєшся про найбільші космічні тіла і маленьки живі організми
Малятко - щомісячний дитячий журнал. Видається з 1960 р. Через століття залишається улюбленним журналом для малечі, одже тут цікаві вірші, казки та оповідання українських письмеників, кросфорди та яскраві ілюстрації.
You can do it, too! Sign up for free now at https://www.jimdo.com